Witam,

Poniżej książeczka pod tytułem

"Starka - perła w koronie polskich trunków w historii i miniaturce"

RECENZJE

 

   Książeczka doszła - piękna sprawa, naprawdę widać solidny wkład pracy, to jest dowód rzeczowy pasji, który można wziąć do ręki! Wieli respekt i uznanie! :-) Właśnie dla takich pomysłów warto czasem kupić jakąś piękną rzecz, coś co nie zeszło z taśmy fabrycznej. Myślę, że w tym jest potencjał i przyszłość - odejście od tandety, na rzecz przedmiotów "z duszą", nad którymi ktoś siedział i w co włożył swoje serducho :-)

   Jeszcze raz bardzo dziękuję i winszuję!!!

   @nożyk

 

   Książeczka dzisiaj dotarła. Gratuluję doskonałego opracowania. :klaszcze::klaszcze::klaszcze:
   Teść na zmianę roni łzy i ciska gromy, że nie zamówiłem także dla niego ... jak mi go żal...
:freak:- mam podwójną radość.
   Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

   Dzięki,

   @ta_moko

 

   Osobiście otrzymałem tą książeczkę inną drogą niż zakup bezpośredni, ale jestem pełen szacunku i podziwu włożonej pracy w tą publikację.. Egzemplarz #230 pozostanie na pewno w mojej biblioteczce dożywotnio.. razem z pozostałymi kilkudziesięcioma gastro już się lubią :wink:.
   Pozdrawiam i zachęcam do innych publikacji o historycznych "liniach produkcyjnych" naszych gorzelni..
   RECEPTURY MILE WIDZIANE :mrgreen:
   ZDROWIE :drunk

   @zwyczajny

 

   We wtorek otrzymałem przesyłkę od Czajkusa i przy okazji dorzucił książeczkę o Starce Smile Zapewnie dostałem ją jako jedna z pierwszych osób, więc czuję się w obowiązku zachęcić Was do czytania.
   Książeczka od strony technicznej i wizualnej prezentuje się rewelacyjnie. Bardzo zgrabnie wszystko zmontowane w całość. Jej mały rozmiar stanowi zaletę.

   W książeczce jest zawarte mnóstwo ciekawych artykułów, zdjęć butelek, etykiet i reklam, z których można dowiedzieć się bardzo wiele na temat Starki. Zaczynając od początków Starki i jej datowania, poprzez metody jej produkcji, historię Polmosu Szczecin oraz kończąc na interesujących fragmentach literatury opisujących Starkę.
   Spodobał mi się zwrot z fragmentu literatury z 1859 roku, a mianowicie: "bo w kiszkach jak w grobie wszysycy równi" Smile
   Jest też ciekawy tekst z 1884 roku o fałszowaniu Starki. Myślałem, że tylko współczesność jest obarczona tym grzechem...

   Jest też przepis na "Starkę naprędce" z 1937 roku. Bardzo ciekawy i chyba skorzystam w bieżącym okresie deficytu tego zacnego trunku Smile
   I wiele wiele innych Smile
   Generalnie należy docenić ogrom pracy jaki wykonał Czajkus. Już wielokrotnie Cię chwaliłem, ale Łukasz - przyjmij moje wyrazy szacunku raz jeszcze!
   Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale Czajkus całą pracę od strony graficznej wykonał sam. Poświęcił też mnóstwo czasu na szukanie materiałów w bibliotekach, bibliotekach cyfrowych i Bóg wie gdzie jeszcze.
   Gratulacje też dla Zbycha za zgrabny opis pojektów Starka i dla Bogusia za notki degustacyjne.
   Na początku książeczki napisane jest "wydanie pierwsze". Wierzę, że za pewien czas będzie kolejne.
   Łukasz, jeszcze raz gratuluję, książeczka jest super! Ale nie mogło być inaczej, bo przecież piszesz o sobie w biogramie: "pasjonat, wizjoner i perfekcjonista". Książeczka to oddaje.
  

   Pozdrawiam i zachęcam do lektury.
   @Grzegorz