Cześć,

Mam na imię Łukasz i kolekcjonuję miniaturki różnych alkoholi do pojemności 50 ml (0,05 litra). Pochodzę z Rzeszowa ale obecnie mieszkam w Krakowie.

Buteleczki zacząłem zbierać od początku liceum tj. od września 1995 r. w wieku 15 lat. Moja pasja rozpoczęła się ponieważ buteleczki zbiera również Pan Adam, którego znam od dziecka i przychodziłem do niego oglądać buteleczki.

Pierwszymi moimi buteleczkami był zestaw 4 niemieckich wódek przywiezionych przez mojego tatę z Monachium. Pierwszymi buteleczkami kupionymi przez mnie w Rzeszowie były likiery Irish Mist i Mandarinetto. Kilka buteleczek dostałem również od Pana Adama. Okazało się również, że kolegi siostra jest stewardessą i ma on w domu całą reklamówkę miniaturek, które skrupulatnie po okazyjnej cenie od niego odkupiłem. Buteleczki kupowałem również podczas wyjazdów na obozy do Włoch w 1996 r. i 1998 r. Buteleczek przestało mi przybywać ok. 1999 r. gdy poszedłem na studia prawnicze do Krakowa.

Pod koniec 2003 r. ochota do zbierania powróciła i trwa do dziś. Bardzo pomógł internet dzięki któremu poznałem Tomka, kolekcjonera polskich buteleczek z Poznania, z którym zacząłem prowadzić wymianę od początku 2005 r. Dalszy rozwój mojej kolekcji nastąpił dzięki powstaniu "Pierwszego oficjalnego polskiego forum minialkoholistów maniaków" do którego zapisałem się jako trzeci użytkownik w marcu 2006 r. Tam poznałem kolejnych kolekcjonerów z którymi zacząłem się wymieniać: Arka, Bartosza, Piotrka, Ewę i wielu innych.

Poznałem również kolekcjonerów z innych krajów i prowadzę z nimi wymianę: od Edka z USA dostałem już 26 a od Alexa z Białorusi 22 buteleczki.

W 2005 r. powoli zaczęła powstawać też obecna strona internetowa, gdzie mogę zaprezentować swoją kolekcję

W planach na przyszłość mam przeniesienie mojej kolekcji z Rzeszowa do Krakowa, powstanie Stowarzyszenia kolekcjonerów miniaturek alkoholi do którego zapisy prowadzone są na łamach forum, na które serdecznie zapraszam, oraz dalszy rozwój strony i przede wszystkim dalsze zbieranie buteleczek.

Na początku 2008 r. dostałem 1000 minaturkę od żony Kasi!!!

 

Pozdrawiam

Łukasz = Czajkus ;)  

 

                                                                                                                                                   fot. Tomasz Bartoszewski, 29.02.2008 r. zdjęcie zrobiono podczas I Zjazdu kolekcjonerów w Oleśnicy